E Enjte, 11 Shkurt, 2016

Problemet e Lëkurës

Indeksi i artikullit
Problemet e Lëkurës
Shkaqet
Parandalimi
Llojet
Komplikimet
& Treatment Care Mjekimi
Kujdesi
Living & Menaxhimi Living perballuese
Te gjitha faqet

Probleme te lekures

Your lëkurën tuaj ështe organi me i madh i te organeve. Dhe ashtu si çdo organ te tjera, te lëkurës mund te kene probleme, djepin nga cap sapolindurve ne moshë per te ne spote pleqte. te rralla ose te perbashkët, te shkurter apo kronik, e lëkurës shpesh probleme mund te trajtohen. perdoreni këte udhëzues per te mesuar ne lidhje me problemet e lëkurës, trajtimeve te lëkurës, dhe menyrat per te jete e mirë per te lëkurës tuaj ne çdo moshë.
Vështrim i pergjithshëm & Fakte
Çfarë A Skin Problemet?

* Kuptimi juaj Skin
* What's Your Skin Lloji?
* Tool: ndjeshëm Skin Quiz
* 6 Skin FAQs (Pyetjet e bëra me shpesh)
* Tool: Regional Skin Guide
* Moles, Freckles, dhe Skin Tags
* Pigmented Birthmarks
* Red Birthmarks
* Related Guide: plakjes Skin

Shkaqet

Shkaqet * puçrra fytyre
* Related Guide: plakjes Skin
* Psoriasis Shkaqet dhe Shkaset
* Rosacea Shkaqet

A Ju ne rrezik?

* Diabetes dhe Skin
* Web Site Related: Black Skin Kushtet
Skin * Kushtet ne te moshuarit
* Web Site Related: Droga intensifikojne që e diela dhe te nxehtit

Parandalimi

* Die. Siguria Tips
* Parandalimi - Videos
Parandalimi * Diabetes Skin Problemet
* 10 Këshilla per parandalimin e Psoriasis xixëllin-ups

Simptome & Llojet
Simptomet

* Simptome puçrra fytyre
* Rosacea simptome
* Psoriasis simptome
* Skin fshikë simptome

Llojet

* Djegien nga dielli
* Puçrra fytyre
* Psoriasis:-ne Thellesia e informacionit
* Perioral pezmatim i lëkurës
* Common Skin Rashes
* Ekzeme
* Cellulitis
* Fungal Infeksionet
* Blisters
* Skin Cysts, gunga & Bumps
* Itchy Skin (Pruritus)
* Scars
* Warts
* Molluscum Contagiosum
* Urtikarie
* Alopecia Areata
* Vitiligo
* Ndryshimet ne Skin Color
* Spider Veins variçe dhe Veins
* Wrinkles

Komplikimet

* Kërcënuese per jeten Skin Rashes
* Duhanpirësve 'Wrinkles Maj parashikojne emfizeme
* A juaj Skin plaken me shpejt se Ju A?

Diagnostifikimi dhe Testet
Diagnoza

* Probleme Diagnosing Skin

Analizat

* Skin biopsi

& Treatment Care
Mjekimi

* Dermatologists: Mjekët juaj per Skin
* Skin Cancer Treatment
* Skin Care medikamente
* ne dermatologji-Zyra e Trajtimit
* Puçrra fytyre e Trajtimit
* Rosacea Mjekimi
* Trajtimin e Psoriasis
* Venash Veins
* Fshikë Mjekimi

Kujdesi

* Marrja e juaj Skin Care
* Skin Care Basics
* Puçrra fytyre Skin Care
* Kimik Skin Care
* Anti-plakjes & Teen Skin Care

Living & Menaxhimi
Living perballuese

* Ushqyerit te shëndetshëm per Skin
* Web Site Related: Skin Reagimet per Kozmetike dhe Skin Care Products
* Emocional dëshmoreve e Psoriasis
* Ushtrimi dhe Shëndeti Skin
* Skin Problemet Have a Big Ndikimeve mbi Kids