Saturday, 06 February, 2016

Kerko Postime

Semundjet e lekures

Zakonisht semundjet e lekures jane me shume te besdisshme se sa te rrezikshme, por ka edhe raste kur behen serioze.13 Komente

 1. Comments  petro   |  Friday, 15 January 2010 at 10:51 pm

  sapo e ngacmoj lekuren ,skuqet dhe fillojne kruarjet,ne te gjithe trupin.
  me thone se eshte ndjeshmeri e tepert e lekures ,
  gjate pirjes se tabletave,jam mire pasi i ndaloj ato kam probleme ,bezdi e cuditshme .
  nga se ka erdhur
  a ka sherim ,apo do ri tere jeten me mjekime ?

 2. Comments  petro   |  Friday, 15 January 2010 at 10:56 pm

  sapo e ngacmoj lekuren ,skuqet dhe fillojne kruarjet,ne te gjithe trupin.
  me thone se eshte ndjeshmeri e tepert e lekures , ose alergji e lekures
  gjate pirjes se tabletave,jam mire pasi i ndaloj ato kam probleme ,bezdi e cuditshme .
  nga se ka erdhur
  a ka sherim ,apo do ri tere jeten me mjekime ?

 3. Comments  tani   |  Sunday, 28 February 2010 at 11:35 pm

  kam pasur dy lytha ne formen e boÇeve te pishes qe kur ka lindur.Kane qene te vogla.Para 6 muajsh kan filluar te zmallohen edhe te dalin tjera te vogla neper vende te tjera te kokes.Bej dush me nje shampo qe me ka rekomanduar doktoresh ne tirane edhe i lyej me nje pumade “BELOSALIC” nuk kam pasur ndonje rezultat po ato vetem shtohen edhe me kruhen.ju lutem me ktheni pergjigje se cfare duhet te bej une.FALEMINDERIT!!!

 4. Comments  burim   |  Monday, 29 March 2010 at 12:20 am

  Kam probleme me lekuren e kokes, nderkohe me skuqet dhe me behet livore (n’forme te ajakve), kjo perseritet varesisht naga ngarkesat psiqike dhe fizike, veret jam lodhur nga kjo semundje, kam shpenzuar mjaft shum por edhe do te shpenzoj vetem nese dikush me siguron se sherohem.

  Te njejtan me formohen edhe ne gjoks, i kam 5 vite qe vuaj nga kjo semundje…….ju lutem me ndihmoni se vertet jam ne hall… Zoti ishalla i sheron te gjithe te semurit…

 5. Comments  bide   |  Friday, 16 April 2010 at 11:37 pm

  jam nje zoj 31 vjeqare me kan dal disa puqrra ne fytyr shum te mdha tash kan fillu edhe ne shpin ka afro 7 muaj qe me dalin dhe me mbesin shenja krejt fytyren e kam me shenja dhe puqrra ju lutem te me tregoni diqka dhe a asht rrezik.

 6. Comments  tina   |  Saturday, 17 April 2010 at 2:58 am

  tung..Jam nje vajz 22 vjecare dhe kom nje shenj ne anen e majt te fytyres..mjeket me kan caktuar diagnozen Porokeratosis of Mibelli…dhe dua te pyes se a sherohet kjo diagnoz..a ka ndonje rrezik si lajmerim i cancerit dhe a perhapet…dhe si mund te sherohet..

 7. Comments  brunilda alimerko   |  Monday, 17 May 2010 at 9:59 pm

  MIREMBREMA.DUA TE KEM TE DHENA PER RUBEOLEN .

 8. Comments  natyra   |  Thursday, 12 August 2010 at 10:09 am

  ftyren e kam ashtu pak te yndyrshme me intereson eshte me mir qe fytyra te jete e yndyrshme apo e thate,
  dhe qka me preferoni te perdori.

 9. Comments  cija   |  Friday, 22 October 2010 at 1:37 pm

  jme nje vajze 22 dhe kerkoj ne djal te ket pucra sa un se me nir tjete nuk ka qe puqeat ti hiqe nga fitira ngela beqare?????

 10. Comments  adelina   |  Thursday, 30 June 2011 at 10:38 am

  mirdita a kam nje femi qe 3 jav me ka lind me zemer ne an te gjatht ju lutem me tregoni a osht dishka rrezik a mundet mi ra ne vend mas disa kohe a jo

 11. Comments  didi   |  Thursday, 11 August 2011 at 4:17 pm

  Mirdita,e kam nji problem me lekuren ajo me ndodh sa her qe pastrohem ,nese mundeni ju lutemi me jepni nji pergjigje.

 12. Comments  Bajram   |  Tuesday, 19 May 2015 at 9:19 pm

  I nderuar doktor,
  Më janë paraqitur njolla të kuqe në lëkurën e duarve. Në fillim në formë pikash që dhembnin në prekje. Më vonë rriteshin në forma të ndryeshmedhe filluan të zbehen duke marrë ngjyrë kafeje. Tash gadi nuk vërehen. Në fillim më prishet hunda (pjesa e brendshme e vrimës së majt). Pas dy javësh mjekim me antibiotik për shërimin e fytit dhe beviplex, gadi u shërova. Para një jave mu prish sërish hunda (si më parë) Hunda filloi të përmirësohet, por mu paraqiten fluska të dhimbshme në brryla (ngjashëm me përvëlimin e lëkurës). Po ashtu kanë filluar të më paraqiten skuqje të imëta që dhembin kur i shtypi, edhe në gishta e duar.
  Me respekt

 13. Comments  alona gashi   |  Wednesday, 30 December 2015 at 12:13 am

  Zotri doktor jam 14 vjeqare dhe kam ne kofshe dhe vithe si lloj celulit nuk e di saktesisht se qfar esht dhimbje nuk me shkakton fare si duhet tja bej qe ta laroj ate nga lekura ??

Pyet ose Pergjigju
*