Sunday, 14 February, 2016

Kerko Postime

Skuqja e lekures se fytyres

Skuqja e lekures se fytyres

djali im i ka 7 vjet e ka skuqje te faqeve ballit dhe mjekres dh enuk
po i kalon qe dy dit  a ka nevoj me ja bo testin e alergjis a vetem te
mjeku e keshilla juaj qka asht ne pytje kjo skuqje asht problemi ne
ushqim a qka flm per mirkuptim


34 Komente

 1. Comments  tinncka   |  Wednesday, 28 April 2010 at 9:29 pm

  kam kruarje te syve me lodhen shum shpejt dhe me djegin pastaj me skuqen dhe me lotojn,rreth syve the lekura.

 2. Comments  ardian shabani   |  Thursday, 29 April 2010 at 3:40 pm

  une jam ardiani 16 vjeq dhe kam nevoj te di ne lidhje me lekuren e fytyres.ne vitin e kaluar(2009)me ka rene pak lekura e fytyres nga rrezitja ,mirpo tashme mbasi me ka kaluar ajo tash ne vitin 2010 lekura ime me djeg dhe me shkuqet fytyra dhe nganjehere perdori krem zbutes nivea dua te kshillohem si si te ja bej sepse ajo me djeg kur jam ne diell dhe skuqet

 3. Comments  blerim   |  Friday, 04 June 2010 at 11:15 pm

  pershendetje kam nevoj te di pse kur jam me ni vend ku esht nzet me skuqet fetyra shum

 4. Comments  edi   |  Friday, 04 June 2010 at 11:20 pm

  tung tung une kam puqrra ne fetyr se me ndimon ju

 5. Comments  DR. Heety   |  Saturday, 24 July 2010 at 4:01 pm

  Fytyra jote ka fituar semundje nga rrezjet e tepruara te diellit semundja esht e rende. afer 14000 Amerikan vuajne nga kjo semundje. mund te perdorni me shum Vitamin ( C ) sepse e mbulon lekuren dhe i mbulon dukjen e gjakut ( Skuqjen )

 6. Comments  leonora   |  Sunday, 16 January 2011 at 12:49 pm

  pershendetjee jam nje vajz 18 vjeqare
  fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte
  dua nje keshille
  sepse me eshte bere ves
  si mund ta menjanoj nje gje te ttille

 7. Comments  ema   |  Sunday, 13 February 2011 at 7:40 pm

  dhe un ne ket ver kam nejt shum ne rreze te diellit ne hund mjekerr dhe ball kam me shum yndyr dhe nuk kam ven krem hiq duke u rrezitur dhe ne ato vende me ka ren lekura tani e kam te skuqur dhe me kruhet me tregoni se qfar te bej te me heket kjo e skuqur ju lutem ma ktheni pergjigjjen sa me shpejt

 8. Comments  Meti   |  Saturday, 26 February 2011 at 10:33 am

  Pershendetje jam nje djal 23 vjeqar
  Fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte dua nje keshille sepse me eshte bere ves si mund ta menjanoj nje gje te tillë .. kam shum temperatur ne fytyr !!!

 9. Comments  shaban   |  Saturday, 12 March 2011 at 1:14 am

  kam skuqj ne fetyr qe 5 vjet n faqe vetem ne faqe si mund ta menjanoj ket si ne ftof ashtu edhe ne nxet gjithmon doti kisha jep 1oo evro po te hiqshin ju lutem me ndihmoni

 10. Comments  ertona   |  Monday, 25 July 2011 at 7:01 pm

  Pershendetje jam vajze 21 vjeqare
  Fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte dua nje keshille sepse me eshte bere ves si mund ta menjanoj nje gje te tillë .. kam shum temperatur ne fytyr ju lutem me ndihmoni tpakten me nje keshilll tmire
  Ju faliminderit per mirekuptim.

 11. Comments  aleksandra   |  Tuesday, 16 August 2011 at 11:50 am

  pershendetje jam nje vajze 13 vjecare dhe kam skuqje te faqeve dhe te hundes si ne te ftohte dhe ne te nxehte.ju lutem me ndihmoni si tja bej me kete.dua nje keshille.ju lutem.flm

 12. Comments  aleksandra   |  Tuesday, 16 August 2011 at 11:51 am

  pershendetje jam nje vajze 13 vjecare dhe kam skuqje te faqeve dhe te hundes si ne te ftohte dhe ne te nxehte.ju lutem me

  ndihmoni si tja bej me kete.dua nje keshille.ju lutem.flm

 13. Comments  besnik   |  Sunday, 11 December 2011 at 9:18 pm

  jam 20 vjeq dhe dua ta di a mund te me thoni se cmasa mund te merren kur shkaktohet nje djegie she skuqje e fytyres sidomos posht syve ne faqe dhe pas pastrimet skuqet edhe me teper. cilet jan shkaktaret dhe si mund ta sheroj ndodh nganjerher qe me sherohet por shpesh her paraqitet prat dhe zgjat 1 deri 2 jav apo edhe me shum faleminderi.

 14. Comments  kristina   |  Tuesday, 31 January 2012 at 9:05 pm

  Pershendetje iom 18 vjeqare dhe kisha pas deshir me dit pse kam skuqje te fytyres vetem ne hun dhe kam yndyr shum vetem nat pje Ju kisha lut te ma ktheni nje pergjigjje??

 15. Comments  kastriot   |  Tuesday, 28 February 2012 at 9:37 pm

  une jam 16 vjeqar kam skuqje ne fetyr po me se shumti kjo me paraqitet kur flas me dikend ose kur foli me shumic e te gjith me duket se jam ka me shikjone si mund ta zhduki ket problem

 16. Comments  lala   |  Wednesday, 21 March 2012 at 1:31 pm

  pershendetje jam 17 vjeqare kam sshum problem me skuqjen ne fetyr gjithmon edhe kur jom ne prani te tjerve ,,desha nje kshill nga ju mos eshte nga ushqimi yndyra ne fetyr ,,,si mundem me largu

 17. Comments  lena   |  Wednesday, 28 March 2012 at 3:57 pm

  vajza i ka 7 vjeq dhe per nje moment i skuqen faqet mjekrra a ka ndonje alergji. kur zgjohet ne mengjes thuajse ska pasur asgje ne fytyr .Ju kisha lutur per ndonje keshill nese ka mundesi

 18. Comments  Suadi   |  Thursday, 21 June 2012 at 10:45 pm

  Pershendetje, qe 2 jave kam vene re qe be kan ra qimet ne mjeker diku 3cm rreth me eshte bere dhe qe 2 dite me eshte formue edhe nje vijë ne fytyre dhe qimet po zbardhen dhe po tkurren apo po bijn, si dhe kam vene re qe lekura ne koken e penisit pak me eshte zbardhur. Te lutem tregom qka mund te ndermar . Tung nga Suadi Gjilan.

 19. Comments  arda   |  Thursday, 12 July 2012 at 7:46 pm

  gjithhmonn rri e skuqur si kur flas me dike si kur rri ne dielll po ashtuu edhe kur jam vet si te mendojj diqkaa meniher kuqnaaa me vjenn nifar temperaturee ne fytyr Qkaa me ba me zhdukk kejt ket skuqjeee Qka ju lutem me ndihmoniii jam vetem 16 vjett …
  AAsnjee dit sjam normalee gjithmon jam e skuqur edhe kur folin mir per muuu Gjithmonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn kthenee pergjigjen ju lutemm Sidomoss nuk mujj me nnejttt mee djemm hiqq hiqq se skuqna e teraaaaaaa ju flm

 20. Comments  arda   |  Saturday, 14 July 2012 at 4:43 pm

  Eiiiiiiiiii pooo dojm pergjigje naaaaaa ..:@ Si kem shkruuu per vetii ktoooo ma shpejtttt tregoniii qka me baaaa see dojmm me ba vetvrasjeeeee .. A veqq me pritt naa aaa?? edhe sa me pritt ?? Pergjigjii maaaaa:@ sa ma shpejtttttt ju flmmm

 21. Comments  aferdita   |  Wednesday, 10 October 2012 at 4:54 pm

  Jam 15 vjeqare dhe kam skuqje ne fytyr e sidomos ne faqe dhe do te doja te keshillohesha nga ju.Do te doja ta largoja pergjithmon kete skuqje por nuk e di se si!Ju lutem te me keshilloni diqka qe ka efekt pozitiv!!!!!JU LUTEM SHUMË!!!!!!!!!!!!!!!!

 22. Comments  Meti   |  Saturday, 27 October 2012 at 9:03 pm

  Pershendetje jam djal 24 vjeqar
  Fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte dua nje keshille sepse me eshte bere ves si mund ta menjanoj nje gje te tillë .. kam shum temperatur ne fytyr ju lutem me ndihmoni tpakten me nje keshilll tmire
  Ju faliminderit per mirekuptim.

 23. Comments  shkodran   |  Sunday, 18 November 2012 at 7:49 pm

  pershendetje jam 26 vjeqar pse fytyra me skuqet si ne te ftoht ashtu edhe ne te nxeht kur me skuqet fytyra kam shum temperatur kisha pas shum deshir ne jet mema spjegu ket dhe ju kisha falimenderu shum. Shum po kam deshir me ma jep dikush nje kshill se me te vertet jam shum i brengosur prandaj une e pres pergjigjjen e juaj me respekt nga shkodrani..

 24. Comments  ardi   |  Monday, 26 November 2012 at 7:12 pm

  Dr.a e ke ndermen me dhan pergjigje a jo se esht shum me rendsi. flm per mirkuptimin

 25. Comments  Greta   |  Friday, 04 January 2013 at 4:04 pm

  Pershendetje kam nje pytje per mjekun veres shum me nxihet ftyra pastaj. Dimrit me shfaqen akne ne ball dhe ne mjekerr kurse tash kam krurje te madhe ne mjekerr dhe ne ball me skuqet shum ju lutem me ndihmoni?

 26. Comments  Liridon   |  Monday, 11 February 2013 at 7:37 pm

  mirmrema jam nga THeranda a mundesh te me Tregosh ILAQIN PER SKUQJEN E FYTYRES
  sI QUHET a po a ka me ble naper Ndonje FARMACI

 27. Comments  dorentina   |  Friday, 08 March 2013 at 9:16 pm

  skuqja e fytyres

 28. Comments  Bjondina   |  Saturday, 15 June 2013 at 11:11 pm

  pershendetje jam bjondina 16 vjecare kam simptomat te temperatures dhe shum skuqje ne fytyr /perkatsisht ne mollza por si ne te ftoft ashtu edhe ne diell i kam simptomat e njejta dhe shum temperatur . Ju lutem me tregoni pergjigjen e kesaj , te me keshilloni rreth nje gjeje te mir .

 29. Comments  tima   |  Saturday, 15 June 2013 at 11:14 pm

  jam timja 19 vjecare kam simptoma te skuqjes dhe temperatur ne mollza – a mund te jet nga alergjia apo nga rrezet e diellit apo na emocionet , . ju lutem te me keshilloni sa me shpejt se jam shum e shqetsuar per kete ./?

 30. Comments  arta   |  Sunday, 07 July 2013 at 1:54 pm

  Pershendetje jam vajze 21 vjeqare
  Fytyra ime skuqet gjithmone si ne te ftohte dhe ne te nxehte dua nje keshille sepse me eshte bere ves si mund ta menjanoj nje gje te tillë .. kam shum temperatur ne fytyr ju lutem me ndihmoni tpakten me nje keshilll tmire
  Ju faliminderit per mirekuptim.

 31. Comments  nera   |  Sunday, 08 September 2013 at 10:15 am

  gjithmone kur me puth i dashuri nga mjekra e tij me skuqet e tetre fytyra a ka ndonje gje qe mund ta ndaloj kete ju falemnderit

 32. Comments  jeta   |  Sunday, 08 September 2013 at 10:28 am

  gjithmon kur dikush me mjeker me prek fytyren ajo me skuqet ka ndonje zgjidhje te kti problemi flm

 33. Comments  verona   |  Sunday, 22 December 2013 at 12:55 pm

  kam nj perxhixhje per fytyr q kuqet dhe kruhet merrni levoren e arres t mbrendshme dhe vaj i zin deri sa t djeget pastaj e len mu ftof dhe e lan fytyren me kamelic
  tani elyn me ketkremin e arres per 3 dit nuk ka problemse un ja kam ba kremin vajzes time kjo esht e vertet ju lutem provojeni se un nje muaj jam shetit naper mjek por asxhe deri sa e provova ket krem t arrave

 34. Comments  Nerela Ndraxhi   |  Thursday, 12 February 2015 at 11:54 am

  Ckemi jam Nerela Ndraxhi 18vjec nga katuni i shijakut.nuk e di perse me skuqen faqet gjate dites.gjyshja me thote se e kam nga bulmeti ngaqe e konsumoj shume.ju lutem me ndihmoni

Pyet ose Pergjigju
*